OBCHODNÍ PODMÍNKY


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

1/ OBCHODNÍ PODMÍNKY - MALOOBCHODNÍ ZÁKAZNÍK

Zboží
e-shop obsahuje vybrané zboží z našeho sortimentu; ceny se zobrazují maloobchodní.

Všechny ceny v e-shopu jsou uváděny včetně DPH (pokud není uvedeno jinak).
Vyhrazujeme si právo na změnu prodejních cen.
Pokud není uvedeno jinak, jedná se o ceny za 1ks.

Některé fotografie u sortimentu mohou být ilustrativní.

Prodávající upozorňuje kupujícího, že dodané zboží musí být nainstalováno prostřednictvím osoby, která je oprávněna provádět instalaci tohoto zboží. V opačném případě neručí dodavatel za kladné vyřízení reklamace.

Prodávající neodpovídá za vhodnost zákazníkem učiněné volby konkrétního zboží z e-shopu a za správnost zákazníkem provedené identifikace zboží v e-shopu v porovnání s objektivní potřebou konkrétního zboží. Nevhodná volba a nesprávná identifikace zboží není vadou zboží na straně prodávajícího, s nímž by byl spojen nárok z odpovědnosti prodávajícího za vady zboží. Prodávající rovněž nenese odpovědnost za jakékoli škody s tím související.

Dodací podmínky
Objednávky vyřizujeme zpravidla ihned. Zásilka je předána dopravci do 24 hodin, v případě delší dodací lhůty Vás budeme informovat.

Zboží lze:
- vyzvednout přímo v obchodech bez poplatku za balné a dopravné na adresách:

Kolín, K Raškovci 1115
Uhlířské Janovice, Komenského 274
Kutná Hora, Čáslavská 126

- či doručit:
zasláním balíku – lze zaslat buď na dobírku, nebo lze uhradit předem ( viz. Dopravné a Úhrada zboží ).

Parametry zásilky - GLS: délka zásilky (nejdelší strana) nesmí překročit 2 m, součet obvodu zásilky a její délky nesmí překročit 3 m, hmotnost zásilky včetně obalu nesmí překročit 30 kg,

Objednávky mimo území ČR ( veškeré země EU ) jsou doručeny zpravidla do 3 až 5 pracovních dnů po připsání platby na náš účet.

Dopravné
Výše dopravného je odvislá od celkové fakturované částky, viz výběr dopravného z roletky při dokončování objednávky.
V případě, že zákazník zvolí neodpovídající hladinu dopravného, e-shop si vyhrazuje právo na opravu dopravného dle výsledné fakturované hodnoty.
Ceny jsou uvedeny pro balíky do 10kg a deklarované ceně do 20.000,-Kč

Autobaterie doručujeme pomocí přepravní společnosti TOPTRANS.
Cena dopravy za 1 ks baterie je 290,-Kč.

Při objednávce nad 4.000,-Kč bez DPH nebude položka dopravné účtována – to však neplatí pro nadměrné zásilky, zásilky autobaterií a zásilky mimo území ČR

Balné
Při objednávce do celkové výše 500,- Kč včetně DPH účtujeme balné ve výši 80,- Kč včetně DPH; u objednávek nad 500,- Kč balné neúčtujeme.

Převzetí zboží od přepravní firmy
Doporučujeme všem zákazníkům pečlivě překontrolovat, zda není poškozen obal zboží při převzetí od přepravce. Pokud se stane, že je obal poškozen, přesvědčte se, zda není poškozeno zboží, případně zda je kompletní. O poškození sepište s přepravcem protokol. V případě že je obsah dodávky poškozen, dodávku nepřevezměte. Později nelze transportní škody uplatňovat.
Nedovoluje-li přepravce kontrolu obsahu, zásilku nepřebírejte.

Úhrada zboží
Veškeré platby za zboží jsou uskutečněny při převzetí zboží přímo na prodejně nebo při převzetí od dopravce.
Zákazník může realizovat i platbu zálohovou (platba předem) – a to převodem na účet prodávajícího. Úhrada se provede na ČÚ 186355773/0600, variabilní symbol je číslo objednávky, celkovou částku zobrazenou v objednávce zaokrouhlete na celé koruny. Nebude-li v objednávce uvedené zboží skladem v požadovaném množství, vyčkejte s platbou. Budete v nejkratším termínu kontaktováni k upřesnění podmínek objednávky.
Okamžitě po připsání platby na náš účet bude objednané zboží expedováno k objednateli.

Ochrana osobních údajů
Veškerá Vaše data poskytnutá při objednávkách zboží jsou považována za důvěrná a nebudou poskytnuta třetím stranám.
Vámi poskytovaná data jsou používána pouze na zabezpečení a zkvalitnění našich služeb. Veškeré údaje a statistiky o vašich nákupech, které jsou získány během provozu a je nutné je archivovat např. z důvodu reklamace, nejsou poskytovány třetím stranám. Jediný případ, kdy jsou data kupujícího předány třetí straně, je při přepravě zboží pomocí přepravní služby. Data předaná přepravní společnosti jsou pouze data nezbytně nutná k úspěšnému doručení Vaší zásilky na místo dodací adresy uvedené ve Vaší objednávce, případně doplňující informace, které se přímo týkají samotné dopravy a doručení.
Používáním našeho internetového obchodu souhlasíte se shromaždováním a používáním informací o Vás a Vašich nákupech.

Odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího
Byla-li smlouva uzavřena za použití prostředků komunikace na dálku pak v souladu s platným zákonem má zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od data převzetí zboží.
Rozhodne-li se zákazník pro odstoupení v této lhůtě, žádáme o dodržení níže uvedených podmínek:
- zboží v původním neporušeném obalu zašlete do 14 dnů zpět na naší adresu a to za následujících podmínek
  • nesmí být použité,
  • musí být nepoškozené,
  • musí být kompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.),
  • s dokladem o koupi.
- zboží posílejte doporučeně a pojištěné, neručíme za jeho případnou ztrátu na cestě k nám
- zboží posílejte na Vaše náklady; zboží které bude zasláno na náklady prodávajícího nebude prodávajícím přijato
- při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží Vám peníze za zboží zašleme složenkou nebo převodem na Váš účet a to nejpozději do 14 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží.
- v případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme moci bohužel akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět

Storno objednávky ze strany prodávajícího
Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v těchto případech:
- bez udání důvodu
- zboží se již nevyrábí nebo nedodává nebo se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží. V případě, že tato situace nastane, prodávající bude neprodleně kontaktovat kupujícího za účelem dohody o dalším postupu.

Informační povinnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů
Prodávající informuje spotřebitele, že v souladu s ustanovením § 14 zák. č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele je subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů věcně příslušná Česká obchodní inspekceÚstřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, PSČ 120 00 Praha 2, email: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz
Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci se řídí příslušnými ustanoveními zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele a Pravidly pro postup při mimosoudním řešení spotřebitelských sporů.2/ OBCHODNÍ PODMÍNKY - VELKOOBCHODNÍ ZÁKAZNÍK

Platí shora uvedené obchodní podmínky doplněné o následující znění v uvedených bodech:

Zboží
Registrovanému partneru se zobrazují ceny dle dojednaných podmínek

Dodací podmínky
Pro registrované obchodní partnery jsou k dispozici přepravní společnosti PPL / GLS / TOPTRANS, kdy je účtován paušální poplatek 100,-Kč ( bez DPH ). V případě hodnoty objednávky pod 5000,-Kč ( bez DPH ) si prodávající vyhrazuje právo určení, jakým způsobem a přepravcem bude objednané zboží dodáno. Dále pak je v tomto případě účtováno dopravné v plně výši. V případě hodnoty objednávky nad 10.000,-Kč ( bez DPH ), dopravné nebude účtováno.
Parametry zásilky pro TOPTRANS: bez omezení.

Dopravné
Dopravné bude účtováno dle dojednaných podmínek

Úhrada zboží
Obchodním partnerům je vystavena faktura se splatností.
U nově registrovaných obchodních partnerů bude postupováno individuálně ( platba hotově při převzetí zboží nebo faktura se splatností ).